Warning: Undefined array key 1 in /home/alakusak/public_html/wp-content/plugins/visitors-online/visitors-online.php on line 505

Warning: Undefined array key 2 in /home/alakusak/public_html/wp-content/plugins/visitors-online/visitors-online.php on line 505
Bilal SARI Hocamız – Kelgin & Alakuşak

Bilal SARI Hocamız

Köylümüz Bilal SARI Kardeşimizinde Katıldığı Seminerden Kareler.
TOMARZA MÜFTÜLÜĞÜNDEN EĞİTİM SEMİNERİ
Tomarza İlçe Müftülüğü Hac İbadetini gerçekleştirecek olan Tomarzalı Hacı adaylarına ve İlçe müftülüğünde görevli imam ve müezzinlerine yönelik Ezan-ı Şerifi en güzel şekilde nasıl okunması konularında eğitim verildi.
Hac kuralarında ismi çıkıp da Hacca gitmeye hak kazanan Hacı adaylarına Tomarza İlçe Müftülük binasında Kayseri İl Müftüsü Ali Maraşlıgil, İl Müftü Yardımcısı Galip Koçer ve İlçe müftüsü Harun Kılıç eğitim semineri verdi. İl Müftüsü Ali Maraşlıgil, haccın nasıl yapılacağı Mekke ve Medine’de yapılacak olan ibadet ve tahatın nasıl yapılması gerektiğini ve özellikle Kâbe’de yapılacak ibadetlerin öneminden bahsederek toplu bir şekilde yapılacak seyahatlerde Hacı adaylarının uyması geren kurallardan bahsederek Cenab-ı Allah yapacağınız bu ibadetleri kabul ve makbul eylesin diyerek inşallah kutsal topraklara gidemeyen herkese bir gün nasip olması dileklerinde bulundu.
20 Mayıs ile 13 Haziran tarihleri arasında Tomarza Müftülüğünde görevli İmam, Hatip ve Müezzin Kayımlarına yönelik Kayseri Cami Kebir Müezzin Kayyımı Hakkı Solmaz’ın formatör öğretici olarak gözetiminde en güzel Ezan-ı Şerif nasıl okunur ve nelere dikkat edilmeli konusunda bir eğitim verildi. (Murat GÜRBÜZLER)
This entry was posted in Bizden.
error: Emeğe Saygılı Ol.