Warning: Undefined array key 1 in /home/alakusak/public_html/wp-content/plugins/visitors-online/visitors-online.php on line 505

Warning: Undefined array key 2 in /home/alakusak/public_html/wp-content/plugins/visitors-online/visitors-online.php on line 505
Kelginde Kacak Ev Şikayeti – Kelgin & Alakuşak

Kelginde Kacak Ev Şikayeti

Tomarza Belediyesi ruhsatsız yapılan bir evi yıkmak istedi ancak ev sahibinin annesi ise torunları ile birlikte inşaat halinde bulunan evde oturma eylemi yaparak binanın yıkılmasına engel olmaya çalıştı.

  Olay, Köyümüzden  Mehmet Üstünsoy’a kendine ait ahırının üzerine ev yapılmak istemesiyle başladı. Üstünsoy’un iddialarına göre evinin hemen yanında bulunan komşusu Mehmet Bayraktar’ın ait evinin önü kapanıyor diye Mehmet Bayraktar’ın İlçe Belediyesine suç duyurusunda bulunduğunu ve bu yüzdende evinin yıkılmak istendiğini iddia ederek mahallelerinde de onca kaçak ev varken sadece kendi evinin yıkılmak istenmesinin kabullenilemez bir durum olduğunu açıklayarak komşum Mehmet Bayraktar’ın, Mahallemiz halkından olan Milletvekili Yaşar Karayel’in çocukları ile ticari ilişkilerinin olduğunu ve bu yüzdenden de Yaşar Karayel’in araya girerek İlçe belediyesine baskı yaptığı iddialarında bulundu. Ellerinde hiçbir mahkeme kararı olmadan evi yıkmalarının adil olmağını mahkemeden karar aldıktan sonra kaba inşaatını tamamlamış olduğum evimin yıkılmasına izin vereceğim diyerek mahallemizde çok sayıda ruhsatsız ev olduğunu, madem ilçe belediyesi adil ise bu kaçak yapılan evlerin hepsinin yıkılmasını istedi. Daha önceden İlçe Belediye Zabıta ekipleri bizleri gelip uyardı. Bende yapmış olduğum kendi evimi kendi isteğim ile yıkacağımı beyan ederek evimi yıkmaya zaten başlamıştım. Buna rağmen ilçe belediye ekipleri jandarma ve iş makineleri ile kapıma dayanıp evimi yıkmaları kabul edilmez bir durum. Madem ilçe beleyesi ruhsatız evin yapımına izin vermiyor ilçe merkezinden başlayarak, mahallemize kadar onlarca ruhsatız ev var buyursun bunlarında yıksın da görelim. Buraya gelipte fakir fukara ile uğraşmasın diyerek ilçe belediyesini eleştirdi.

            Tomarza Belediyesi yetkilileri ise kendilerine Alakuşak Mahallesinde Mehmet Üstünsoy ruhsatız ev yapıyor diye bir ihbar aldıklarını daha sonradan belediye zabıta ekipleri tarafından kontrol edilerek evin ruhsatsız yapıldığı tespit edildi. Bizler ev sahibi Mehmet Üstünsoy’u defalarca ikaz ederek inşaat çalışmalarına devam etmemesi konusunda uyararak evi yıkmasını istedik. Tüm ikazlarımıza rağmen inşaat çalışmalarının devam ettiğini ve bu yüzdende İlçe Belediye Encümen kararını alarak bu kaçak yapıyı yıkmak için Tomarza İlçe Jandarma Ekiplerinden destek alarak iş makinelerimiz ile ruhsatsız yapılan bu evi önüne gelmiş bulunuyoruz. Üstünsoy madem mahallesinde onca ruhsatsız ev olduğunu iddia ediyor, belediyemize yazılı şikayette bulunması durumda gerekli araştırmaların yapılarak kendisine uygulanan muamelenin diğer vatandaşlara uygulanacağını bilmesini isteriz dediler.

            Köyün ileri gelenleri bir araya gelerek her iki tarafı da üzmeyecek şekilde bir anlaşma yoluna gitmeleri için aracı oldular. Daha sonra yetkililer Mehmet Üstünsoy’a 15 gün müsaade vererek bu süre içerisinde evi yıkmasını isteyerek Kelginden  ayrıldılar.

                        Murat GÜRBÜZLER

Sanki Bütün Evler Ruhsatlıda Ne Günlere Kaldık.

error: Emeğe Saygılı Ol.