Warning: Undefined array key 1 in /home/alakusak/public_html/wp-content/plugins/visitors-online/visitors-online.php on line 505

Warning: Undefined array key 2 in /home/alakusak/public_html/wp-content/plugins/visitors-online/visitors-online.php on line 505
30 Ağustos Zafer Bayramınız Kutlu Olsun – Kelgin & Alakuşak

30 Ağustos Zafer Bayramınız Kutlu Olsun

30-agustos-resimleri-5

Zafer Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin  ulusal bayramıdır. Her yıl 30 Ağustos günü kutlanır. Zafer Bayramı, 1922 yılında 26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Mustafa Kemal’in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’ni (Büyük Taarruz) anmak için kutlanan bayramdır. İşgal birliklerinin ülke sınırlarını terketmesi daha sonra gerçekleşse de, 30 Ağustos sembolik olarak ülke topraklarının geri alındığı günü temsil eder.

Ulusal Kurtuluş Mücadelesi’nin taçlandırıldığı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı 30 Ağustos Zafer’ini canlarıyla bizlere armağan eden Büyük Önder Mustafa Kemal, Silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

30 Ağustos Zafer Bayramının anlamını bilip yaşayarak genç kuşaklara aktarmak dileğiyle Büyük Zafer tüm TÜRK MİLLETİ’ne Kutlu Olsun…!

“Efendiler, son sözlerimi münhasıran memleketimizin gençliğine tevcih etmek istiyorum.
Gençler!
Cesaretimizi takviye ve idame eden sizsiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile, insanlık meziyetinin, vatan muhabbetinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız.
Ey yükselen yeni nesil! istikbâl sizindir. Cumhuriyeti biz tesis ettik; onu ilâ ve idame edecek sizsiniz.”
GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

İzlenme Sayısı :

error: Emeğe Saygılı Ol.