Warning: Undefined array key 1 in /home/alakusak/public_html/wp-content/plugins/visitors-online/visitors-online.php on line 505

Warning: Undefined array key 2 in /home/alakusak/public_html/wp-content/plugins/visitors-online/visitors-online.php on line 505
Ah Oğlum Sen Adam Olmazsın – Kelgin & Alakuşak

Ah Oğlum Sen Adam Olmazsın

“Ah Oğlum Sen Adam Olamazsın”

Osmanlı’da köylünün birisi oğluna sürekli ” Oğlum sen adam olamazsın” dermiş. Oğlan büyümüş vezir olmuş, İstanbul’a yerleşmiş. Adam gönderip babasını İstanbul’a getirtmiş. Babası yanına geldiğinde bizim vezir, “Baba sen bana vezir olamazsın derdin, bak ben vezir oldum” demiş. Babası ise ona “Oğlum ben sana vezir olamazsın demedim, adam olamazsın dedim, eğer adam olsaydın yaşlı babanı ayağına çağırmazdın, sen kalkıp gelirdin” diye karşılık vermiş.

Bizim Hikayede Aynen Böyle

Tam Bizim Köye Göre Bir Yorum

Şimdi parayı bulup şöhreti bulan kişiler Paranın ve Şöhretin verdiği havayla nereden geldiğini unutarak köyümüzün hem onurunu ve hemde gururunu yerlere sermişlerdir.İnşallah bu yanlışlıktan bir an önce dönülür.Şimdi yayınlayacağımız bu listelerde köylümüzü nasıl kandırıldığı ve bu saf insanları nasıl kullanıldığına değinmek istiyorum.Eğer listeyi dikkatli incelerseniz bu kişilerin yüzde doksanı bilmeyerek istemeyerek imza atmış kişiler olduğuna inanıyorum.Çünkü İmza at diyen kişileri büyük olarak gördüklerinden saygı gereği imza atmış kişiler olduğunu inanmak istiyorum.Bu güzel insanların köyüne siyasi bir partinin adının verilmesi hiç yakışık almamıştır.Bazı değerler vardır siyasetin üstünde gelir bu köylünün lütfen değerleriyle oynamayalım yapılan bu yanlışı yapanlar lütfen kafalarını kumdan çıkarsınlar bu yanlışı düzeltsinler.İnsanlar Yanlış Yapabilir Önemli Olan Kabullenip Geri Dönmek Gerekir Bu da Bir Onurdur.

Benim Saf ve Dürüst Kullanılan Köylüm Artık Uyanın Attığınız İmzanın Nelere Mal Olduğunu Görün Attığınız Oyun Ve İmzanın Karşılığı Bu Olmamalı.

error: Emeğe Saygılı Ol.