Warning: Undefined array key 1 in /home/alakusak/public_html/wp-content/plugins/visitors-online/visitors-online.php on line 505

Warning: Undefined array key 2 in /home/alakusak/public_html/wp-content/plugins/visitors-online/visitors-online.php on line 505
ALAKUŞAK – Kelgin & Alakuşak

ALAKUŞAK

1 Nisan Şakası Biz Eşek Oldukdan Sonra Herkes Biner.

ALAKUŞAK KÖYÜNÜN YENİ İSMİ AKP-DERE OLDU
Oluşturma 08 Şubat 2011 Salı 11:24

İl Genel Meclisi’nin Şubat ayı ilk toplantısında, Alakuşak köyünün ismi Akdere olarak değiştirildi.

     Sadettin Aydın Başkanlığında toplanan İl Genel Meclisi’nin 3. gündem maddesinde bulunan Tomarza ilçesine bağlı Alakuşak köyünün isminin Akdere olarak değiştirilmesi ile ilgili Hukuk Komisyonu’nun hazırladığı rapor görüşüldü. Raporda, köy ihtiyar heyeti ve 333 kişinin imzasının bulunduğu talebin kabul edildiği, komisyon üyelerinden İsmihan Gülser Üçok’un şerh düştüğü bildirildi.

     Konu hakkında konuşan MHP Grup Başkanvekili Halit Demir, Alakuşak köyünün daha önce de isminin değiştirildiğini hatırlatarak, “Kamuoyu tarafından yanlış anlaşılacak olan isimlerin değiştirilmesinden yanayız. Ancak, Kendisi de Alakuşaklı olan milletvekili Yaşar Karayel’in dere ıslahı çalışması nedeniyle köyün isminin değiştirilmesi işin siyasallaştırılmasıdır” diyerek, rapora düşülen şerhi desteklediklerini bildirdi.

     AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Tekelioğlu ise, köyün ihtiyar heyetinin ve 333 kişinin bu talepte bulunduğunu belirterek, “Küyön yeni ismi hayırlı olsun” dedi.

     Hukuk Komisyonu Başkanı Adnan Ünal da, “Bulutlu, ördekli, sel gibi isimleri tartışmak yerine, ak mı, kara mı diyerek renklere bağlanmak yerine olumlu düşünülmesini beklerdim. Bu görüş bizim değil, köyde bulunan 333 kişinin görüşü ve isteğidir. Biz de bu doğrultuda karar verdik” ifadesinde bulundu.

     Hukuk Komisyonu’nun raporu, oy çokluğu ile kabul edilerek, Alakuşak köyünün yeni ismi Akpdere olarak belirlendi.

Sayfayi öner
Yorum Ekle
Yorumlar(0)

 

 

 

Kaynak :    www.kayserikent.com/site/page.asp?dsy_id=39182

Yorumlar

 1. admin

  Alakuşak Köyü İzzet kardeşim Alakuşak ismi dünyada tek başka bir manası yok sadece sadece bizim köyü için kullanılan tek isimdi isteyen sözlügede bakabilrir manasını bulabilir artı Türkiyede 34000 köy ismi arasında tek bizim köyün ismi Alakuşak dır Yeni koydukları isimden Türkiyede 26 adet köye verilmiştir http://alakusakkoyu.com/?page_id=1808 Köyün ismini değiştirenlerin imzası bu sayfada var ama bu kişilerle görüştüğümde hepside bu imzalarının kendilerinin olduğunu söylediler kimse imzasını inkar etmedi fakat bu insanlar bu imzaları köy ismi için vermediklerini söylediler biz köy ismi için vermedik dediler.Neden bu şekilde kandırıldınız dediğimde sadece boyunlarını büküyorlar söyleyecek sözleri yok aslında çok şey söyleyeceklerde onların bu içine atmaları ve gururları yüzünden sesleri çıkmıyor çünkü büyüklerinden öyle öğrenmişler saygılarını bozmuyorlar yüzde sekseni bayan ve yaşlılardan toplamışlar kimisi parmak basmış neye bastın dediğimde neye bastığını bile bilmiyor çünkü izah etmemişler halka peki bu imzaları dere ve su için toplayıpta köy ismi için kullanan şahıslar nerede onu sormak gerek bu imzaları kim hangi şahsiyet o kadara insanın imzasıyla gidip köy adını değiştiriyor.333 Sahte imzayla 3000 köyde 4000 şehirlerde yaşayan toplam 7000 kişinin yaşadığı bir köyün adı nasıl değiştiriliyor bu nasıl bir adalet bu nasıl siyaset ben anlamıyorum biri bana bunu izah etme cesaretini bile gösteremiyor birileri koyun olmuş birileride çoban ne güzel memleket. Eğer imzalara bakarsanız sayfaların üstünde ne için toplandığı bile yazmıyor rastgele kağıtları imzalatmışlar en üstüne de bir dilekçe yazıp isim değiştiriyoruz diye vermişler.Peki bunlar dolandırıcı peki bu imzaları alan değerlendiren kurumlar görevlerini tam yapmışlarmıdır hayır millet dere ve su için imza topluyor bu kurumlar aslını astarını araştırmadan nasıl karar veriyor bunun adına demekki siyaset denir bizde bunlara oy vermeye devam edelim ikdidar kimin elindeyse düdüğü o öttürür zavallı köylüm rezil olmuş kimin umurunda bu değiştiren şahısların bir listesi ve resimlerini bana ulaştırdılar tek tek hepsinin seceresi belli ama içlerinden biri çıkıpta biz bu haltı yedik demiyor ama Avukat arkadaşlarla yaptığımız görüşmelerde değişikleri ile artık eski imzalardan fazlasını topladığı zaman köylü eski ismine geri döne biliyor.Aslında işin içinde halkın imzalarını yanlış yere kullananlar hakkında şuç duyurusunda da bulunula biliyor ama ne yaparsın sonuçta kendi köylümüz bir hata yapmışlar demek geliyor içimden.Bundan sonra bu şahısları tanımak istemiyoruz. Bunun için birlik olup imza toplamak ve bu imzalarla başvuru yaparak köylümüz eski ismine kavuşabiliyor.Birlik beraberlik dileklerimizle.

  1. izzet ertekin

   Kardeşim yaşadıgım ve gördügüm olaylar karşısında şu kanaate vardımki önimüzdeki liderler kadar olmasada RABBİM her kuluna akıl ve beyin vermiş azda olsa insanlar kendi fikirlerini savuna bilseler aslında dünya daha güzel hale gelir tabi dinleyenlerinde bu fikirlere saygılı ve anlayışlı olması gerekir. Ben yaptım oldu anlayışı ile elbetteki tezatlıklar ve zıtlaşmalar çıkacaktır
   Bu gün ülkemizdeki olaylara baktıgımızda herkes kendi çapında haklı herkes dogru peki yanlış nerede hepsi dogruysa. İnsan bir işe kalkışır ve yapar sonuçlarına bakar eger zararı karından fazla ise hatasını kabullenmesini bilir buda yine insanın kendi menfaatinedir . Yapanların erdem gösteripte biz şu meseleden dolayı degiştirdik demedikleri sürece yani karşı duran bizleri ikna etmedikçe bu iş yanlıştır yanlış ….
   Bazı köy büyüklerimizde agzından duydugum hatalarını kabulleniyor yapanlar ama inatları yüzünden geri adım atma taraftarı degiller. İnsan olarak bizlerinde temennisi birlik beraberlik huzur dolu bir toplum elbette saygılarımlaaaaa

  2. zeki akçeken

   YUKARIDAKİ YAZINIZI OKUDUĞUM ZAMAN İSTER İSTEMEZ ŞU DÜŞÜNCELERE KAPILDIM KÖYÜMÜZÜN İNSANININ MÜCADELEDEN UZAK OLDUĞUNU GÖRDÜM AMAN BANA DOKUNMAYAN YILAN BİN YAŞASIN MANTIĞI İLE NE VERİRLERSE ONU ALIRIM NE YAPARLARSA SESİMİ ÇIKARMAM DÜŞÜNCESİ İÇERİSİNDELER YAKLAŞIK 2.5 SENEDİR BU DURUM DEVAM EDİYO BİR KAÇ YÜREKLİ İNSANIN DIŞINDA HERKES SUS PUS İMZALARI BAŞKA AMAÇLAR İÇİN KULLANILDIĞI HALDE SESLERİ ÇIKMIYO BU KADAR,MI YÜREKSİZLER BU KADAR,MI SİNDİRİLMİŞLER BU KADAR,MI ONURSUZLAR YAZIK ÇOK YAZIK KÖYÜNÜN İSMİNE SAHİP ÇIKAMAYANLARIN NAMUSLARINA MALLARINA ONURLARINA NASIL SAHİP ÇIKACAKLAR ACABA YAZIK YAZIK BİRDE SÖZE GELDİMİ ASARLAR KESERLER KÖYÜMÜN İNSANI İNANDIRICILIKLARINI GİDEREK KAYBETMEKTEDİR BAŞTA MUHTAR VE AZALAR OLMAK ÜZERE, TAMAM YAŞAR KARAYEL BEYİ HEPİMİZ SEVELİM SAYALIM ONUR DUYALIM KÖYÜMÜZDEN BU MEVKİYE GELMİŞ BİRİSİ İÇİN DESTEKTE BULUNALIM ANCAK YERİ GELDİĞİNDE HAKLI OLDUĞUMUZ DURUMLARDA SESİMİZİ ÇIKARALIM LÜTFEN. KÖYÜMÜZÜN İSMİ DEĞİŞTİRDİ SES ÇIKMADI KÖYÜMÜZÜN İSİM DEĞİŞİKLİĞİNDE ALEVİ VATANDAŞLARIMIZ KULLANILDI SES ÇIKMADI EFENDİM YAŞAR BEYİN NÜFUZ KAĞIDINDA ALAKUŞAK YERİNE ALACAKAÇAN YAZIYOMUŞTA ONDAN DEĞİŞTİRMİŞ DENDİ SES ÇIKMADI SANKİ KÖYÜN İSMİ KENDİ ŞAHSİ MALI İMİŞ GİBİ DEĞİŞTİRDİ BİRDE BU DEĞİŞİKLİĞİ YAPARKEN NORMAL DEMOKRATİK HUKUK KURALLARI YERİNE BEN NE DERSEM O OLUR MANTIĞI VE EMRİVAKİSİ İLE DEĞİŞTİRİLDİ SES ÇIKMADI SÖYLERMİSİNİZ BANA HANGİ KİTAPTA VE KURALDA YAZILIDIR KÖYLÜNÜN EZİCİ ÇOĞUNLUĞUNUN HABERİ DAHİ OLMADAN DEĞİŞTİRİLEN KÖY İSMİ KALICI OLUR BİR TEK ŞEKİLDE OLUR SESİNİ ÇIKARMAYAN BİAT EDEN PADİŞAHIM SEN ÇOK YAŞA MANTIĞINDA OLAN HAKLI OLDUĞU DURUMLARDA BİLE HAKKINI SAVUNMAKTAN ACİZ MUHTAR VE KÖYLÜLERİN OLUĞU YERDE OLUR ETRAFTAKİ KÖYLERİN DALGA GEÇİLEN ALAYA ALINAN HATTA HAKARETE VARAN TERERLEMELERİNE KONU OLMAKMIDIR KÖYLÜMÜN KADERİ HAKKINI ARAYAMAYANIN HAK ARAMAYA HAKKI YOKTUR.

   (SEVGİLERİMLE)

error: Emeğe Saygılı Ol.